Šaltinis:
Paimta: 2012.03.04


Lietuva ir jos sala pavadinimu Dausuva


Prisėdau prie pc paskaityt naujienų ir nustebau :) Ogi šnd vykusioje konferencijoje "Versli Lietuva" Artūras Zuokas pasiūlė planą chuliganą praplėsti Lietuvos teritoriją įkuriant 22-ąją sostinės seniūniją Graikijai priklausančioje Viduržemio jūros saloje. Sala kainuotų nei daug, nei mažai tik 24 mln. Lt. Sala tiesiog taptų Vilniaus dalimi, ją įsigytų verslininkų lėšomis :)
Įžvelgiami toki šio plano chuligano pliusai:
- mes lietuvaičiai turėtume puikią vietą poilsiui (pamaina mūsų kurortams),
-verslininkai vietą investicijoms,
-valstybė galėtų pasireklamuoti.
Argi ne šaunumėlis?
Šis pasiūlymas Zuokui atėjo remiantis maždaug šimtmečio senumo idėja.
„Dar XX a. pradžioje Lietuvos geografų draugijos prezidentas Kazys Pakštas nusprendė, kad lietuviams reikia ieškoti saugesnės teritorijos ir įkurti lietuvių koloniją. Jis pasiūlė surasti vietą, kuri būtų pusiau nepriklausoma nuo Lietuvos ir taptų rojumi lietuviams. Iš pradžių geografas išsirinko Kubą, vėliau savo idėją norėjo įgyvendinti San Paule Brazilijoje, Angoloje arba Madagaskare. K. Pakštas utopinei kolonijai buvo sugalvojęs ir pavadinimą – Dausuva."
Toks vaizdelis, kad dabar bus bandoma įgyvendinti šį sumanymą. Jei pavyks turėsim saugesnį kampelį, bet tas kampelis turbūt bus skirtas ne visiems :D Ir dar Lietuva turėtų salą, čia kažkas tikrai neįprasto J
toks planelis tikrai vertas dėmesio, nemanau kad jį vertėtų neapgalvotai atmest, Lietuva taptų tik įdomesne :)

Kategorija: Dausuva išoriniuose šaltiniuose
There are no comments on this page.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki