Graikija - tai šalis, garsi tik tuo, kad joje randasi Akropolis. Kadaise ji buvo garsi, vėliau visai negarsi ir beveik nežinoma pasaulyje, bet dabar, vos spėjus jai atsigauti, matyt jai bus visiškas chajukas.

Geografiškai Graikija yra sala Viduržemio jūroje, kurios dvi dalys, kažkodėl irgi jūromis vadinamos, skalauja Graikiją iš vakarų (Adrijos jūra) ir iš rytų (Egėjo jūra). Iš tikro Egėjo jūra yr netgi ne jūra, o kažkoks salų beigi salelių knibždėlynas, pro kurias negali praplaukti netgi laivai. Todėl laivai Viduržemio jūra atplaukia tik iki Graikijos, iš kur malūnsparniais gabenami toliau, kaip antai, į Juodąją jūrą. O tose salose apsigyveno įvairios laukinių čiabuvių gentys: kiprainiai, kretinai, maltiečiai ir kt.

Gi Graikijos sala visgi turi kažkokią sąsmauką, kurios net nesimato iš paukščio skrydžio, jungiančią ją su civilizuotu pasauliu. Per tą sąsmauką dieną naktį zuja kontrobandininkai, į Graikiją gabendami įvairią kontrobandą - kaip antai alyvuoges, anyžių degtinę, vyną, kuris nuo ilgo gabenimo pušinėse statinėse prasmirsta degutu (ir dėl savo poveikio vadinamas Ricina), ir pan. Gi dar kiti kontrobandininkai taip nesivargina ir plaukia tiesiai per jūrą - todėl šitie gi vadinami ichtiandrais.

Graikija turėjo tokį savo pinigą, vadintą lepta, o vėliau kaip ir visa nevisapročių Europa, susimanė naudotis euru, tačiau, tikėtina, po to, kai Graikija bus visiškas pyzdec, ji vėl grįš prie senosios savo valiutos. Ai, o kad nepamiršus, tai Graikija naudojo dar ir tokį kitokį pinigą, drahmą.

Mums ši šalis tiek teįdomi, kad kadaise buvo užgrobusi mūsų prigimtinę Dausuvą, kurią Zuokui iš jos atkovojus, Graikijai pasidarė visiškos šakės - o tai ir buvo tikroji anosios (kaip kad ir visapasaulinės) krizės beigi bankroto priežastis.

Kategorija: Bendri dalykai
There are no comments on this page.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki