Wiki source for Granino


Show raw source

=====Granino Kornas - simuliacijos pionierius=====

2013 m. gruodžio 17 d. mirė **Granino A. Kornas**. Jam buvo 91 metai. Jis buvo didis mokslininkas ir patyręs mokslininkas.

Granino (//Nino//) gimė Berlyne 1922 m. gegužės 7 d. 17 m. amžiaus su tėvais persikėlė į JAV, kur Brown‘o un-te apgynė fizikos ir matematikos srities daktaro laipsnį. Karo metu tarnavo JAV laivyne. Su jaunąja žmona Teresa (//Terry//) gyveno treileryje, kad galėtų greitai persikelti į daugelį vietų, kur reikėjo jo sugebėjimų oreivystės pramonėje. 1957 m. apsistojo Tuksone, kur gavo Elektros inžinerijos profesoriaus pareigas Arizonos un-te.

Netrukus susidomėjo simuliacija ir [[http://www.spauda.lt/science/math/montecarlo.htm Monte-Karlo metodo]] taikymais. 7-me dešimtm. sukūrė greičiausią analoginį kompiuterį pasaulyje, Su žmona tarptautiniu mastu pripažintas už Matematikos vadovėlį mokslininkams ir inžinieriams. Kartu jis padėjo Tuksoną paversti elektronikos ir aviacijos tyrimų centru. Jis Arizonos un-te įvedė kompiuterių inžinerijos programą. Universitetą paliko 1983 m. pabaigoje, 61 m. amžiaus. Universitetas jau buvo tapęs simuliacijos centru.

Būdamas pensijoje įkūrė konsultacinę įmonę ir tęsė tyrimus kompiuterinės simuliacijos srityje, kurdamas programas dinaminių sistemų ir neuroninių tinklų interaktyviai simuliacijai, rašė knygas. Gavo nemažai apdovanojimų.

Nino labai mėgo pietvakarių gamtą. Jis džiaugėsi galėdamas stovyklauti su valtimi prie Powell‘o ežero ir ištraukdamas iš vandens dryžuotąjį ešerį. Su Tere niekada nesivaikė prabangos, sakė: „žmonėms nereikia nieko daugiau nei oranžinės apdaro ir dubenėlio ryžių“ – ir taip gyveno. Išėjęs į pensiją grįžo gyventi į trailerį ir gyveno klajoklio gyvenimą. Nusipirko vasarnamį prie Čelano ežero, o žiemą dažnai traukdavo su treileriu į Arizoną, Nevadą ar Kaliforniją...

Nino labai mėgo mokyti jaunimą. Jo namai visad buvo atviri norintiems jo patarimo bei .. visoms pagalbos reikalingoms būtybėms. Jei kiti žmonės priglobia šunis ar kates, Nino ir Terė priėmė gyventi beždžionę, o vonioje laikė kaimaną vardu „Sausainis“. Svečiai sustingdavo iš siaubo, kai šis jų gyventojas iškišdavo galvą iš po sofos, ant kurios jie sėdėdavo.

Kitas Nino apsėdimas buvo kompiuteriai, kurie užėmė visą laisvą vietą jų name ir jis visad ieškojo, kaip simuliuoti dideles diferencialinių lygčių sistemas kaip galima efektyviau.
""<!-- https://s3-us-west-2.amazonaws.com/assets.www.wenatcheeworld.com/media/img/photo/2014/01/03/9654fbe3e9-korn-granino.jpg.960x720_q80.jpgx -->""
//Publikuota:// 2014-01-26

Kategorija: [[Mathematics|Matematika visiems]]
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki