Aukso medalis - matematikui


St.Peterburgo un-to prof. Liudvikas Fadejevas gavo aukščiausią Rusijos MA apdovanojimą – M. Lomonosovo vardo Didįjį aukso medalį už indėlį į kvantinės išsibarstymo teorijos atvirkštinio uždavinio Šriodingerio lygčiai sprendimą trimačiu atveju, už indėlį į kvantinio trijų kūnų uždavinio sprendimą, kalibruojančių laukų kvantavimą, solitonų kvantinės teorijos sukūrimą.

Šis medalis imtas teikti 1959 m. vienam rusų ir vienam užsienio mokslininkui už iškilius darbus gamtos ir humanitarinių mokslų srityse. Šiais metais medalį gaus ir amerikietis Piteris Laksas už indėlį į solitonų (pavienių labai stabilių bangų) hidrodinamikos teoriją.

Liudvikas Dmitrijevičius Fadejevas (g. 1934 m.) – matematikas, vienas šiuolaikinės matematinės fizikos kūrėjų. Žinomas „Fadejevo lygčių“ įvedimu į kvantinę trijų kūnų problemą ir kitomis naujovėmis (pvz., Fadejevo-popovo šmėklomis). Įtakojo kvantinių grupių teorijos atsiradimą. Jis siekia į mokslą įtraukti jaunus žmones: „Liko nedaug laiko – mes jau visai susenom“. Šiuo metui užsiėmęs Tarptautinio L. Oilerio instituto atkūrimu St. Peterburge.

Publikuota: 2014-03-09


Kategorija: Matematika visiems
There are no comments on this page.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki