Kas ten šiukšlina mano komentarų sritį?


Tai vienas interneto dėsnio: bet kuris trolinimo aptarimas (jo priežastis, padarinius ir ką, po velnių, su juo daryti) bus neišvengiamai „nusodintas“ klausimo, „o kas tai yra“? „Trolis“ tapo terminu, kuriuo apibūdinamas bet kuris antisocialinis elgesys, tačiau knisliukai po interneto istoriją mums primena, kad pradžioje tai tebuvo žaidimas – smagus, iš senovės atėjęs būdas ką nors paerzinti. Tai buvo gretinama su išdaigomis, išsišokėlišku klounišku elgesiu ir performansų „stūmimu“.

Riba tarp trolinimo ir antisocialaus elgesio yra beveik neatskiriama, o padariniai beveik tokie pat. Tad nereikia stebėtis, kad trolinimas baigiasi el.laiškų šalinimu, adresato įtraukimu į „juodą sąrašą“ ar pranešimu apie netinkamą elgseną.

Ir jei žmonėms nelengva perprasti siuntėjo intencijas, kompiuteriams tai atlikti dar sunkiau. Ir vis tik nesenas straipsnis „Antisocialus elgesys internetinėse bendruomenėse“ teigia, kad 80% tikslumu galima nustatyti po kelių pirmųjų žinučių paskelbimo.

Išanalizavę 18 mėn. lankytojų žinutes CNN, IGN ir „Breitbart“ portaluose jie padarė keletą išvadų, kurių kai kurios nenustebino (kaip tai, kad demonstruojamas profaniškumas ir nekreipiama dėmesio į rašybos klaidas), tačiau įdomiau tai, kad užblokuotų paskyrų žinutės sulaukdavo daugiau atsakymų už kitas.

Tačiau straipsnis iškėlė ir dygliuotą automatinės cenzūros klausimą. Kai prieš pora mėnesių „Twitter“ įtraukė kokybės filtrą, pasigirdo daug abejonių, ar automatiniai filtrai gali efektyviai „nusijoti“ antisocialines žinutes. Tačiau čia glūdi ir svarbesnė problema: kaip mums elgtis?

Gal užmerkti akis ir dūsauti ir murmėti, matant, kaip diskusijos virsta keiksmų ir žargono varžytuvės. Jautrūs ir storžieviai žmonės stumdosi toje pačioje erdvėje, o „realaus pasaulio“ metodai neveikia virtualioje erdvėje. Kaip pažymima ir straipsnyje, griežta cenzūra tik blogina padėtį. Atseit, geresnis sprendimas yra duoti jiems šansą „pasitaisyti“.

Ir jau daugelį metų aiškinama, kad „nereikia maitinti trolių“ – ir tai geriausias būdas: ignoruoti juos.


Straipsnio kopija: Kas ten šiukšlina mano komentarų sritį?


Kategorija: „Pastumk krentantį“
There are no comments on this page.
Valid XHTML :: Valid CSS: :: Powered by WikkaWiki